Sportinių automobilių lenktynių rūšių, kaip, ko gero, jau supratote, yra labai daug: formulės, standartinių, įprastų automobilių lenktynės, ralis, dragas, gamyklinių arba vieno gamintojo varžybos, o kur dar autokrosas, driftingas, bekelės, kalnų, ralikroso ir kiti etapai. Žinant tiek skirtingų sportinių automobilių lenktynių variantų, gali kilti klausimas, kokios gi varžybos vis dėlto laikomos svarbiausiomis? Tokių yra keletas.

Svarbiausiomis ir daugiausiai dėmesio bei susidomėjimo sutraukiančiomis sportinėmis lenktynėmis vadinamajame „ištvermės lenktyniavime“ laikomos trys formulės 1 varžybos: Le Mano, Indianapolis 500 ir Monaco Grand Prix.

Pirmosios 24 valandų Le Mano lenktynės buvo surengtos dar 1923 m. Prancūzijoje, Le Mano mieste. Istorinės Le Mano lenktynės ir jų 24 valandų formatas įkvėpė ir daugelį kitų panašių lenktynių tiek Europoje, tiek ir Amerikoje. Įdomu tai, jog šių lenktynių kūrėjai turėjo labai savitą tikslą: priešingai minėtajam Monaco Grand Prix turui, kurio svarbiausiu principu visuomet buvo laikomas itin greitų sportinių automobilių demonstravimas, Le Mano turas visuomet pabrėžė, jog jie savo lenktynėmis siekia pademonstruoti ne tik greitus, bet ir patikimus automobilius. Dažniausiai šiose lenktynėse varžosi apie 60 automobilių.

Pirmosios Indianapolis 500 sportinės lenktynės buvo surengtos 1909 m., o jų numatyta distancija buvo 100 ratų. Reikia paminėti, jog sąlygos buvo prastos: netgi treniruočių metu asfalto danga byrėjo ir trupėjo, taigi, ir lenktynės nebuvo sėkmingos, nes dangos skilinėjimas lėmė kelis baisius nelaimingus atsitikimus trąsoje, o tai turėjo įtakos itin staigiam žiūrovų susidomėjimo lenktynėmis sumažėjimui. Tuomet lenktynių organizatoriai išbandė įvairias skirtingas taktikas, ir galiausiai pasirinko 800 km lenktynių distanciją, kurią sportininkai gebėdavo nuvažiuoti iki sutemstant.

Dabar kiekvienais metais vykstančios Monaco Grand Prix, pirmą kartą buvo surengtos Monako Automobilių klubo iniciatyva 1929 m. Tai — vienintelės lenktynės pasaulyje, kuriose nesilaikoma Tarprautinės Automobilių Federacijos nuostatų dėl privalomų 305 km ilgio lenktynių trąsos, ir čia lenktyniaujama važiuojant 78 ratus, arba 260 km. Šios lenktynės vyksta siaurose Monako gatvėse, ir ši trąsa yra laikoma viena iš daugiausiai dėmesio bei koncentracijos reikalaujančių lenktynių trąsų pasaulyje.