Sportinių mašinų lenktynės pasižymi įdomia istorija. Tiesa, pirmiausiai kylantis klausimas yra kada gi iš tiesų prasidėjo šios sporto rūšies varžybos. Pradžių pradžia galima pavadinti dar 1894 m. surengtas automobilių lenktynes Prancūzijoje, kurias inicijavo tuomet labai populiarus šalies žurnalas apie automobilius „Le Petit Journal“. Dar po metų automobilių sportas pažymėjo datą, kuomet įvyko pirmosios istorijoje lenktynės, kurių metu visi dalyviai startavo tuo pačiu metu, o lenktynių trąsa driekėsi nuo Paryžiaus iki Bordo, ir grįžo atgal į Paryžių. Tais pačiais, 1895-taisiais metais, įvyko ir pirmosios automobilių lenktynės JAV.

Nagrinėjant naujojo laikmečio sportinių automobilių lenktynių erą, galima teigti, jog pradžia buvo 1904 m., kuomet buvo įkurta Tarptautinė Automobilių Federacija, kuri savo principiniu tikslu skelbė pastangas užtikrinti nuoseklų automobilių sporto vystymąsi ir saugumą,

Taigi, vyrauja kelios nuomonės dėl naujojo laikmečio automobilių sporto atsiradimo: pirmoji yra tokia, jog modernių sportinių mašinų lenktynių pradžia datuojama 1953 m., kuomet buvo suorganizuotas pirmasis Pasaulio sportinių automobilių čempionatas, akylai prižiūrimas Tarptautinės Automobilių Federacijos. Manoma, jog būtent ši federacija pirmoji suorganizavo pasaulinės klasės sportinių mašinų lenktynes, nustatė pirmąsias šių renginių taisykles, kurios apibrėžė sportinių automobilių išvaizdą bei konstrukcijas, ir įvedė taškų skyrimo sistemą už geriausius pasirodymus. Šie renginiai buvo pirmieji, į sportinių mašinų lenktynes sutraukę ne tik susidomėjusius žiūrovus, bet taip pat ir geriausius lenktyninkus. Jau tuomet buvo pradėtos įvairios šių renginių reklamos kompanijos, naudojant skirtingas strategijas. Kita vyraujanti nuomonė apie sportinių mašinų lenktynių pradžių pradžią yra tokia, jog dar 1948 m. Antrojo pasaulinio karo veteranas C. Argetsingeris nusprendė surengti lenktynes, visuomeninės paskirties kelius panaudojant kaip lenktynių trąsą.

Bėgant laikui, sportinių automobilių lenktynės susidūrė su daugybe sunkumų, kuriems didelę įtaką darė pasaulinė ekonomika, jos neapibrėžtumas, ir nuolatiniai federacijos taisyklių keitimai. Vis dėlto, automobiliai tobulėjo, ir dabar sportinių automobilių lenktynių sportas yra toks, kokį matome per televizorių. Naudojant naujausias technologijas ir žvelgiant į ateities perspektyvas, galima teigti, jog šis sportas niekada nestovės vietoje.